برای دانش آموزان من

این وبلاگ شامل مطالبی در زمینه طراحی وب-وبلاگ نویسی-اخبار آی تی و کامپیوتر و.... می باشد.

علم بهتراست یا ثروت؟!

مطمئنا همه ی ما روزی در دوران مدرسه با این موضوع انشا برخورد کرده ایم و شاید نود درصد ما در آن انشا گفته ایم "مسلما علم بهتر است" هر چند شاید در بزرگسالی نظرمان تغییر کرده باشد ولی من امروز با دیدن تیتر خبری زیر در سایت آی تی ایران بالاخره فهمیدم "علم بهتر است یا ثروت" و اینکه اگر روزی خواستم برای فرزندم انشایی در این مورد بنویسم(همانطور که پدرم همیشه برای من انشا می نوشت!) حالا میدانم چه بنویسم ...

بيل گيتس ثروتمندترين مرد جهان موفق به اتمام تحصيلات خود در دانشگاه هاروارد شد.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا ) سه شنبه گذشته دانشگاه هاروارد مملو از فارغ‌التحصيلاني بود که به همراه والدينشان منتظر سخنراني ثروتمندترين مرد جهان بودند.

وي به نقل از روزنامه THE Crimson دانشگاه هاروارد، موفقترين دانشجوي «ترک تحصيلي» اين دانشگاه هاروارد بوده است كه سرانجام در سن 51 سالگي موفق به اتمام تحصيلات خود شد.

بيل گيتس در سخنراني که به مناسبت جشن فارغ التحصيلي دانشجويان دانشگاه هاروارد برگزار شد، سخنان خود را در خطاب به پدر خود اين طور آغاز کرد : پدر، من 30 سال منتظر بودم تا به تو بگويم که تحصيلاتم را به پايان خواهم برد.

وي در اين سخنراني به توصيف دوران تحصيل خود پرداخت که چگونه سراسر شب را به بحث مي پرداخته و بيشتر از آنکه به دوستان دانشگاهيش فکر کند، به همکاران و دوستان محل کاري فکر مي‌کرده و روزها در کلاسها و سمينارهايي حاضر مي‌شد که اصلا براي آن کار نمي‌کرد

منبع: آی تی ایران

حالا نظر شما چیه؟ ! بنویسید...

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۸۶ساعت 23:55  توسط روشنک  |